OpenOffice 4.1.7, soutěž na výroční logo LibreOffice, Nancy přechází na LibreOffice

LO.png V tichosti byla koncem srpna vydána další opravná verze Apache OpenOffice s označením 4.1.7. Nadace TDF vyhlašuje soutěž na logo k 10. výročí LibreOffice. Město Nancy migruje na LibreOffice a hledá pracovníky, kteří by s migrací vypomohli.  

Nadace Apache Foundation oznamuje vydání nové opravné verze kancelářského balíku Apache OpenOffice 4.1.7. Stalo se tak v tichosti, po sedmi měsících od vydání poslední opravné verze Apache OpenOffice 4.1.6. Nová verze přidává podporu pro AdoptOpenJDK a Oracle Javu, opravuje pád aplikace při použití Freetype fontů, pád aplikace při odkazování rámců na systémech OS/2 a jako drobnost přidává úpravu úvodního banneru.

Přehled novinek najdete v poznámkách k vydání, opravy chyb v Bugzille a novou verzi si můžete stáhnout ze stránky openoffice.org.

TDF vyhlašuje soutěž na logo

Rok 2020 se ponese v duchu dvacetiletého výročí OpenOffice.org a desetiletého výročí LibreOffice. Za tímto účelem vyhlašuje nadace The Document Foundation soutěž na logo, které by tato výročí připomnělo. Na toto logo se klade několik požadavků:

  • Musí splňovat podmínky dané grafickým manuálem.
  • Musí být univerzální, rozpoznatelné v malé velikosti.
  • Musí být poskytováno pod licencí CC-SA 4.0.
  • Logo nesmí obsahovat znaky maskota nebo jakékoliv regionální odkaz.
  • Musí být poskytováno ve formátu SVG a některém z rastrových formátů.
  • Termín odevzdání: 30. 11. 2019 na adrese italo@libreoffice_org.

Vyhlášení vítězného návrhu proběhne 16. 12. 2019 na konferenci FOSDEM 2020.

Nancy přechází na LibreOffice

Informace o přechodu městských správ na LibreOffice někdy prosáknout nečekanými cestami. Francouzské město Nancy podalo inzerát na pracovníka, který by zajistil přechod na LibreOffice. V inzerátu se přímo uvádí, že pracovník bude mít na starosti migraci LibreOffice při nasazování na všechny služby města. Jelikož o migraci nejsou k dispozici žádné další informace, věříme, že je správa města nejpozději po nasazení zveřejní.(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz