OpenOffice 4.1.7, soutěž na výroční logo LibreOffice, Nancy přechází na LibreOffice

LO.png V tichosti byla koncem srpna vydána další opravná verze Apache OpenOffice s označením 4.1.7. Nadace TDF vyhlašuje soutěž na logo k 10. výročí LibreOffice. Město Nancy migruje na LibreOffice a hledá pracovníky, kteří by s migrací vypomohli.  

Nadace Apache Foundation oznamuje vydání nové opravné verze kancelářského balíku Apache OpenOffice 4.1.7. Stalo se tak v tichosti, po sedmi měsících od vydání poslední opravné verze Apache OpenOffice 4.1.6. Nová verze přidává podporu pro AdoptOpenJDK a Oracle Javu, opravuje pád aplikace při použití Freetype fontů, pád aplikace při odkazování rámců na systémech OS/2 a jako drobnost přidává úpravu úvodního banneru.

Přehled novinek najdete v poznámkách k vydání, opravy chyb v Bugzille a novou verzi si můžete stáhnout ze stránky openoffice.org.

TDF vyhlašuje soutěž na logo

Rok 2020 se ponese v duchu dvacetiletého výročí OpenOffice.org a desetiletého výročí LibreOffice. Za tímto účelem vyhlašuje nadace The Document Foundation soutěž na logo, které by tato výročí připomnělo. Na toto logo se klade několik požadavků:

  • Musí splňovat podmínky dané grafickým manuálem.
  • Musí být univerzální, rozpoznatelné v malé velikosti.
  • Musí být poskytováno pod licencí CC-SA 4.0.
  • Logo nesmí obsahovat znaky maskota nebo jakékoliv regionální odkaz.
  • Musí být poskytováno ve formátu SVG a některém z rastrových formátů.
  • Termín odevzdání: 30. 11. 2019 na adrese italo@libreoffice_org.

Vyhlášení vítězného návrhu proběhne 16. 12. 2019 na konferenci FOSDEM 2020.

Nancy přechází na LibreOffice

Informace o přechodu městských správ na LibreOffice někdy prosáknout nečekanými cestami. Francouzské město Nancy podalo inzerát na pracovníka, který by zajistil přechod na LibreOffice. V inzerátu se přímo uvádí, že pracovník bude mít na starosti migraci LibreOffice při nasazování na všechny služby města. Jelikož o migraci nejsou k dispozici žádné další informace, věříme, že je správa města nejpozději po nasazení zveřejní.(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Petr Valach

Petr Valach

OpenOffice používám od roku 2004, od roku 2011 LibreOffice. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz.

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


AIMTEC
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz