Podepisování existujících PDF v LibreOffice

Novinky V balíku LibreOffice přibyla podpora podepisování existujících PDF dokumentů a ověřování podpisů.  

Miklos Vajna informoval o nových funkcí, které rozšiřují možnosti práce s elektronickými podpisy v LibreOffice. Nově lze podepisovat i již existující dokumenty ve formátu PDF a také jejich podpisy ověřovat. V praxi to znamená, že už nebude potřeba samostatný nástroj k podepisování PDF (například populární JSignPDF, jehož vývoj byl ale již ukončen) – bude stačit mít LibreOffice.

Otevření PDF k podepsání nebo ověření podpisu je mnohem rychlejší než plnohodnotné otevření k úpravám. U takto otevřeného souboru lze ale snadno přejít k jeho editaci (dokument se načte v plné podobě). Implementace je součástí vývojové verze LibreOffice, objeví se v ostré verzi 5.3 chystané na přelom ledna a února.

Soubor PDF otevřený pro práci s podpisy lze přímo otevřít k úpravám (zdroj: blog Miklose Vajny) Soubor PDF otevřený pro práci s podpisy lze přímo otevřít k úpravám (zdroj: blog Miklose Vajny)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar kamowski
Odpovědět
Podepisování existujících PDF v LibreOffice
14. 12. 2016, 19:45:57
no tak na toto som fakt zvedavý, to by sa hodilo

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz