Podepisování existujících PDF v LibreOffice

Novinky V balíku LibreOffice přibyla podpora podepisování existujících PDF dokumentů a ověřování podpisů.  

Miklos Vajna informoval o nových funkcí, které rozšiřují možnosti práce s elektronickými podpisy v LibreOffice. Nově lze podepisovat i již existující dokumenty ve formátu PDF a také jejich podpisy ověřovat. V praxi to znamená, že už nebude potřeba samostatný nástroj k podepisování PDF (například populární JSignPDF, jehož vývoj byl ale již ukončen) – bude stačit mít LibreOffice.

Otevření PDF k podepsání nebo ověření podpisu je mnohem rychlejší než plnohodnotné otevření k úpravám. U takto otevřeného souboru lze ale snadno přejít k jeho editaci (dokument se načte v plné podobě). Implementace je součástí vývojové verze LibreOffice, objeví se v ostré verzi 5.3 chystané na přelom ledna a února.

Soubor PDF otevřený pro práci s podpisy lze přímo otevřít k úpravám (zdroj: blog Miklose Vajny) Soubor PDF otevřený pro práci s podpisy lze přímo otevřít k úpravám (zdroj: blog Miklose Vajny)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar kamowski
Odpovědět
Podepisování existujících PDF v LibreOffice
14. 12. 2016, 19:45:57
no tak na toto som fakt zvedavý, to by sa hodilo

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz