Podpora flat ODF v LibreOffice pro Android

Vývoj Miklos Vajna informoval o implementaci podpory flat ODF v balíku LibreOffice pro Android.  

Flat ODF je speciální verze formátu OpenDocument, kde jsou všechna data uložena v jediném nekomprimovaném souboru XML. Jeho podpora v balíku LibreOffice pro Android dosud chyběla, hlavně kvůli historickém omezení na velikost instalačních balíčků v Google Play.

To se ale nyní mění. Jak informoval Miklos Vajna, podpora byla do balíku přidána a měla by fungovat správně (balík by měl s flat ODF pracovat stejně jako s běžnými dokumenty ODF – a to v programech Writer, Calc i Impress).

Ukázky dokumentů flat ODF otevřených v LibreOffice pro Android (screenshoty: Miklos Vajna) Ukázky dokumentů flat ODF otevřených v LibreOffice pro Android (screenshoty: Miklos Vajna)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Podpora flat ODF v LibreOffice pro Android
26. 10. 2015, 00:42:51
Důležité je, aby to vůbec fungovalo, dosavadní zkušenosti jsou bohužel nevalné.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz