Podpora novějšího šifrování dokumentů Microsoft Office

LibreOffice 5 Caolán McNamara implementoval do LibreOffice podporu novějšího šifrování dokumentů Microsoft Office. Objeví se ve verzi 5.3 a možná bude backportována i do starších verzí.  

Kancelářský balík LibreOffice dosud podporoval jen starší šifrování dokumentů Microsoft Office, označovaný jako Office Binary Document RC4 Encryption. Nyní Caolán McNamara implementoval i novější šifrování – Office Binary Document RC4 CryptoAPI Encryption.

Přestože se označení šifrovacích mechanismů liší jen nepatrně a využívá se vždy tentýž algoritmus (RC4), nejsou tyto mechanismy vzájemně kompatibilní.

Implementace bude k dispozici v LibreOffice 5.3, možná ale budou backportovány i do starších řad verzí – upstreamové 5.2 a distribuční 5.1 (v linuxové distribuci Fedora).

(Jako ve škole) Průměr: 4.50 | Hodnotilo: 8
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz