Podpora novějšího šifrování dokumentů Microsoft Office

LibreOffice 5 Caolán McNamara implementoval do LibreOffice podporu novějšího šifrování dokumentů Microsoft Office. Objeví se ve verzi 5.3 a možná bude backportována i do starších verzí.  

Kancelářský balík LibreOffice dosud podporoval jen starší šifrování dokumentů Microsoft Office, označovaný jako Office Binary Document RC4 Encryption. Nyní Caolán McNamara implementoval i novější šifrování – Office Binary Document RC4 CryptoAPI Encryption.

Přestože se označení šifrovacích mechanismů liší jen nepatrně a využívá se vždy tentýž algoritmus (RC4), nejsou tyto mechanismy vzájemně kompatibilní.

Implementace bude k dispozici v LibreOffice 5.3, možná ale budou backportovány i do starších řad verzí – upstreamové 5.2 a distribuční 5.1 (v linuxové distribuci Fedora).

(Jako ve škole) Průměr: 4.50 | Hodnotilo: 8
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz