Podpora OOXML Strict v LibreOffice

LibreOffice Markus Mohrhard žádá uživatele, aby otestovali podporu Office Open XML Strict v LibreOffice.  

Donedávna neexistovala žádná softwarová implementace, která by podporovala formát Office Open XML ve variantě Strict, což je jediná verze schválená jako standard ISO/IEC 29500. Podpora se objevila teprve v Microsoft Office 2013.

Také v případě kancelářského balíku LibreOffice byly dosud podporovány pouze ostatní varianty (Transitional a starší verze používaná v Microsoft Office). Striktní verze používá jiné jmenné prostory a jiné URL.

Markus Mohrhard za vydatné pomoci Miklose Vajny nyní doimplementoval podporu OOXML Strict do vývojové verze (4.3) i do aktuální řady 4.2 a žádá uživatele, aby otestovali, jak podpora funguje. Testovat lze na denních buildech nebo na vývojářské předverzi 4.2.3.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar neutr
Odpovědět
Podpora OOXML Strict v LibreOffice
21. 03. 2014, 09:02:07
To je určitě bohulibá činnost, ale nebylo by řešením například schválení ještě jiné verze pro standard ISO? Pročpak Microsoft prozíravě tuto verzi už v loňském roce zahrnul do svých distribucí?
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Podpora OOXML Strict v LibreOffice
21. 03. 2014, 10:39:30
Neřekl bych, že ji tam Microsoft zahrnul "už", když ten standardizační proces skončil už v roce 2008. Spíše sílily tlaky na používání standardizovaných formátů (zejména ODF - ten dal mimochodem Microsoft už do service packu pro 2007, i když ta podpora byla dost nevalná a není dokonalá ani teď ve 2013), takže to byla nutnost, tam tuto verzi zahrnout.
user avatar Lucie
Odpovědět
Podpora OOXML Strict v LibreOffice
24. 06. 2014, 23:19:01
Dobrý den,

když otevřu nový list OF calc, tak mám buňky velké - opravím ctr točením myšky, ale chtěla bych nastavit, abych měla velikost rovnou menší, bez úpravy ve chvíly, kdy program otevřu..
děkuji za odpověď :) Lucie

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz