Připravuje se 64bitová verze LibreOffice pro Windows

LibreOffice Michael Meeks z vývojářského týmu LibreOffice intenzivně pracuje na 64bitové verzi tohoto kancelářského balíku pro systém Windows.  

Kancelářský balík LibreOffice má 64bitovou verzi pro Linux a pro OS X, pro Windows však zatím existuje jen 32bitová verze. Ta neumožňuje využít výhody 64bitového prostředí, zejména podstatně větší adresní rozsah paměti (pro zpracování skutečně velkých dokumentů, nejčastěji tabulek).

To se ale může brzy změnit. Michael Meeks z vývojářského týmu LibreOffice na přípravě 64bitové verze intenzivně pracuje. V této souvislosti připomněl, že naopak u Linuxu je hlavní verzí právě ta 64bitová, zatímco 32bitová verze se méně testuje.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz