Příručky pro LibreOffice Writer 6.4 a 7.1

tdf.png Nadace The Document Foundation vydává příručku pro LibreOffice Writer 7.1. Český lokalizační tým vydává překlad příručky pro verzi 6.4.   

Příručka pro Writer 6.4 – český překlad

Česká komunita LibreOffice oznamuje vydání překladu uživatelské příručky pro LibreOffice Writer 6.4. Překlad pořídili Radomír Strnad, Petr Kuběj, Zdeněk Crhonek, Petr Valach, Vendula Crhonková, Radomír Strnad, Ludmila Chládková a Zuzana Pitříková, korekturu textu provedli Petr Valach, Barbora Aydin, Marcela Tomešová, Ludmila Klatovská, Nicole Borkeszová, Alžběta Motlová a Vendula Crhonková. Snímky obrazovky poskytl Roman Toman. S technickými otázkami dlouhodobě vypomáhá Miloš Šrámek ze slovenské komunity. Finální kompletaci a kontrolu spolu s lokalizací obálky provedl Petr Valach.

Příručku si zájemci mohou stáhnout ve formátech PDF a ODT ze stránky LibreOffice.

Přední strana obálky českého překladu Příručky Writer 6.4 Přední strana obálky českého překladu Příručky Writer 6.4

Příručka pro Writer 7.1

Dále vychází anglický originál příručky pro LibreOffice Writer 7.1. Jelikož se jedná o aktualizaci příručky, je menší tým, který ji sestavuje; tvoří jej Jean Weber a Kees Kriek. Prozatím nepřeloženou příručku lze opět stáhnout ze stránky LibreOffice.

Přední strana obálky Příručky Writer 7.1 Přední strana obálky Příručky Writer 7.1

Český lokalizační tým aktuálně připravuje překlady všech dostupných příruček pro LibreOffice 7.0. Zájemci mohou navštívit wiki stránku pro bližší podrobnosti.

1050 bodů na Umseumtam

Dobrovolnický portál Umseumtam, který umožňuje zadávání inzercí na dobrovolnickou práci, dlouhodobě vysoce hodnotí českou komunitu LibreOffice, zapojenou v nadaci The Document Foundation. V hodnocení neziskovek má TDF aktuální rating 1050 bodů. Prostřednictvím tohoto portálu získává TDF zájemce o překlady příruček i další práce.

Žebříček nejpilnějších neziskovek na portálu Umsemumtam Žebříček nejpilnějších neziskovek na portálu Umsemumtam

Přehled aktualit připravujeme s českou komunitou LibreOffice. Sledujte stránku na FacebookuTwitteru.

Komentáře

user avatar Z
Odpovědět
Příručky pro LibreOffice Writer 6.4 a 7.1
20. 04. 2021, 07:47:58
Zajímavost o počtech stažení příruček: https://twitter.com/LibreOfficecz/status/1382777366041231363 . Aktuální výzvy UmSemUmTam naleznete zde: https://www.umsemumtam.cz/neziskovka/4025 - neváhejte se zapojit. Dobrovolníky hledáme neustále.
user avatar z
Odpovědět
Příručky pro LibreOffice Writer 6.4 a 7.1
20. 04. 2021, 08:00:55
Kromě Writeru jsme také zaktualizovali příručky Math a Calc na verzi 7: https://1url.cz/GK1C1 a https://1url.cz/RK1CJ

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz