Příští LibreOffice bude 5.0

LibreOffice Nejbližší velká verze kancelářského balíku LibreOffice nebude označena jako 4.5, nýbrž 5.0. Jsou k tomu čtyři hlavní důvody.  

V repozitáři zdrojových kódů kancelářského balíku se číslo příští verze změnilo z 4.5 na 5.0, stejná změna nastala také u plánu vydání. Následně The Document Foundation vydala oficiální zprávu, v níž popisuje, proč ke změně čísla došlo.

Těmi důvody jsou vydání první 64bitové verze pro Windows, dokončení zásadního procesu vylepšování vzhledu a použitelnosti, lepší komunikace absence funkcí ve starších verzích (s tím, že by to mohlo více uživatelů přesvědčit k přechodu na LibreOffice) a v neposlední řadě také pětileté výročí TDF a LibreOffice.

Na dny 22. až 24. května se chystá Bug Hunting Session, kdy se budou hromadně hledat a hlásit chyby nalezené v betaverzi. Chyby je lze samozřejmě hlásit i mimo toto období.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz