Příští LibreOffice bude 5.0

LibreOffice Nejbližší velká verze kancelářského balíku LibreOffice nebude označena jako 4.5, nýbrž 5.0. Jsou k tomu čtyři hlavní důvody.  

V repozitáři zdrojových kódů kancelářského balíku se číslo příští verze změnilo z 4.5 na 5.0, stejná změna nastala také u plánu vydání. Následně The Document Foundation vydala oficiální zprávu, v níž popisuje, proč ke změně čísla došlo.

Těmi důvody jsou vydání první 64bitové verze pro Windows, dokončení zásadního procesu vylepšování vzhledu a použitelnosti, lepší komunikace absence funkcí ve starších verzích (s tím, že by to mohlo více uživatelů přesvědčit k přechodu na LibreOffice) a v neposlední řadě také pětileté výročí TDF a LibreOffice.

Na dny 22. až 24. května se chystá Bug Hunting Session, kdy se budou hromadně hledat a hlásit chyby nalezené v betaverzi. Chyby je lze samozřejmě hlásit i mimo toto období.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz