Pro zvyšování kvality LibreOffice se využívá OSS-Fuzz

Vývoj V posledních pěti měsících se jako další metoda zvyšování kvality balíku LibreOffice používá nástroj OSS-Fuzz firmy Google.  

Při vývoji balíku LibreOffice se využívají různé nástroje, které hledají chyby, umožňují tak jejich rychlejší odstranění a tak zvyšují kvalitu kódu balíku. Před pěti měsíci byl pro tento účel nasazen nástroj OSS-Fuzz firmy Google.

Nástroj provádí tzv. fuzz testování (fuzzing), které je sice obecněji známo skoro 30 let, ale v praxi příliš rozšířené není. Firma Google ho začala používat nejdříve pro webový prohlížeč Chrome a jeho komponenty.

OSS-Fuzz není software (vnitřně využívá hlavně knihovnu libFuzzer), nýbrž celý systém běžící na infrastruktuře ClusterFuzz. Google pro testování přijímá jen významné open-source projekty. OSS-Fuzz automaticky testuje provedené opravy chyb; zjištěné chyby se zveřejňují 30 dnů po kontrole opravy, u neopravených chyb 90 dnů po zjištění.

(Jako ve škole) Průměr: 1,33 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.

 

Public Relations

Hledá se junior PHP programátor

Vydavatelství CCB (malá až střední firma) hledá uchazeče na pozici Junior PHP programátora.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz