Pro zvyšování kvality LibreOffice se využívá OSS-Fuzz

Vývoj V posledních pěti měsících se jako další metoda zvyšování kvality balíku LibreOffice používá nástroj OSS-Fuzz firmy Google.  

Při vývoji balíku LibreOffice se využívají různé nástroje, které hledají chyby, umožňují tak jejich rychlejší odstranění a tak zvyšují kvalitu kódu balíku. Před pěti měsíci byl pro tento účel nasazen nástroj OSS-Fuzz firmy Google.

Nástroj provádí tzv. fuzz testování (fuzzing), které je sice obecněji známo skoro 30 let, ale v praxi příliš rozšířené není. Firma Google ho začala používat nejdříve pro webový prohlížeč Chrome a jeho komponenty.

OSS-Fuzz není software (vnitřně využívá hlavně knihovnu libFuzzer), nýbrž celý systém běžící na infrastruktuře ClusterFuzz. Google pro testování přijímá jen významné open-source projekty. OSS-Fuzz automaticky testuje provedené opravy chyb; zjištěné chyby se zveřejňují 30 dnů po kontrole opravy, u neopravených chyb 90 dnů po zjištění.

(Jako ve škole) Průměr: 1.33 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz