Pro zvyšování kvality LibreOffice se využívá OSS-Fuzz

Vývoj V posledních pěti měsících se jako další metoda zvyšování kvality balíku LibreOffice používá nástroj OSS-Fuzz firmy Google.  

Při vývoji balíku LibreOffice se využívají různé nástroje, které hledají chyby, umožňují tak jejich rychlejší odstranění a tak zvyšují kvalitu kódu balíku. Před pěti měsíci byl pro tento účel nasazen nástroj OSS-Fuzz firmy Google.

Nástroj provádí tzv. fuzz testování (fuzzing), které je sice obecněji známo skoro 30 let, ale v praxi příliš rozšířené není. Firma Google ho začala používat nejdříve pro webový prohlížeč Chrome a jeho komponenty.

OSS-Fuzz není software (vnitřně využívá hlavně knihovnu libFuzzer), nýbrž celý systém běžící na infrastruktuře ClusterFuzz. Google pro testování přijímá jen významné open-source projekty. OSS-Fuzz automaticky testuje provedené opravy chyb; zjištěné chyby se zveřejňují 30 dnů po kontrole opravy, u neopravených chyb 90 dnů po zjištění.

(Jako ve škole) Průměr: 1.33 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz