Projekty pro GSoC 2014

LibreOffice Pro studenty, kteří by měli zájem se zúčastnit Google Summer of Code, připravil Jan Holešovský náměty na projekty v oblasti uživatelského rozhraní LibreOffice.  

V rámci každoroční akce Google Summer of Code (GSoC) mají studenti možnost získat stipendium v případě, že úspěšně dokončí zvolený softwarový projekt. Jedním z mentorů bude i letost Jan Holešovský, vývojář kancelářského balíku LibreOffice. Již nyní má připraveno několik námětů na zajímavé projekty v oblasti uživatelského rozhraní.

Patří k nim vylepšení výběru barvy, další vylepšení správce šablon (pokračování z loňského GSoC), vylepšení použitelnosti Personas (větší integrace s Firefox Themes) a přepracování galerie tvarů (pro on-line výběr; dosavadní řešení je jen „nějak funkční“).

Kdo by chtěl na některém z projektů pracovat, musí nejdřív vyřešit některý z jednoduchých hacků v LibreOffice – čím více jich kdo vyřeší, tím větší šanci má na výběr pro práci na LibreOffice v rámci GSoC.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Projekty pro GSoC 2014
4. 03. 2014, 22:55:25
Hlavně správce šablon a práci se šablonami by to chtělo radikálně zlepšit. Doporučuju sledovat https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=60589.
user avatar juvi
Odpovědět
Projekty pro GSoC 2014
5. 03. 2014, 11:04:03
Měl bych také námět a vlastně ne moc programátorský: LibreOffice má "nové rozhraní", které je založeno na rozumném konceptu (Lotus Smart Suite), ale je pouze "nějak" funkční. Stálo by za to provést optimalizaci s ohledem na praktické potřeby. Přesněji řečeno, by to chtělo spustit starý Lotus Smart Suite a kouknout, jak to tam vypadá a jak se to chová.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz