Prototyp nového uživatelského prostředí pro OOo

GullFOSS veřejně představuje prototyp nového uživatelského prostředí z dílen projektu Renaissance. My jsme na něj upozornili již v článku "Pooostřehy – pracuje se na lepším uživatelském prostředí".  

Přečtěte si: Pooostřehy – pracuje se na lepším uživatelském prostředí

Pokud máte zájem, můžete ho vyzkoušet sami, podmínkou je jen Java RE verze 6. Avšak nečekejte vyhlazené a plně funkční prostředí, jedná se stále o testovací verzi sloužící k ozkoušení odezvy apod. Prototyp nového UI zatím existuje pouze pro Impress, ale vývojáři tvrdě pracují na jeho rozšíření i na ostatní aplikace balíku OOo.

Na první pohled je zřejmá podoba s MS Office 2007 a jeho Ribbonem. Nápadů samozřejmě bylo více, ale tento je dle mě nejpovedenější a navíc uživatelům migrujícím z MS Office 2007 či vyšších (viz chystaný MS Office 2010), značně usnadní přechod.

Nakonec ještě přidam prezentaci z GullFOSS, kde si můžete prototyp více prohlédnout.

 

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Migilenik

Migilenik

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


LinuxEXPRES (news 300px)
 
 
woo jaw demo hz