První týden LibreOffice 7.3 Community ve statistikách

LibreOffice7.3_s Již déle jak týden je na světě nová verze LibreOffice 7.3 Community. Podívejme se na několik čísel k tomuto vydání.    

Minulý týden byla vydána nová major verze LibreOffice 7.3 Community. Nadace TDF ve svém blogu shrnuje některá čísla, která se k tomuto vydání vztahují.

  • V prvním týdnu si LibreOffice 7.3 jen z oficiální stránky LibreOffice stáhlo přes 670 tisíc uživatelů. Toto číslo samozřejmě nepokrývá celkový počet uživatelů LibreOffice 7.3 – jednak protože mnoho uživatelů využívá distribuční kanál přes repozitář, jiní stahují balík z národní lokalizované stránky a nebo využívají zrcadel.

  • LibreOffice je velice úspěšný na Twitteru – tam si zprávy o vydání nové verze všimlo přes 30.000 čtenářů a jak 540 lajkovalo. Na Facebooku pak byl dosah přes 17 tisíc čtenářů s 530 reakcemi a na Mastodonu lajkovalo 80 čtenářů.

  • Informační video o novinkách v LibreOffice 7.3 na Youtube zhlédlo 50 tisíc uživatelů, kteří poskytli téměř 1000 lajků a sepsali na 90 komentářů.

  • Oznámení na Redditu získalo přes 1000 „lajků“ a téměř 100 komentářů. LibreOffice na Redditu provozuje vlastní „Subreddit“ (stránku), který je k dispozici zde.

Přehled novinek najdete v poznámkách k vydání a samozřejmě v tradičním přehledu na naší stránce, který chystáme.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz