RC3: Krok před finálním produktem

Vyšla zřejmě poslední vývojářská verze před finálním vydáním OpenOffice.org 3.  

Jak informují "markeťáci", dnes byla vydána verze RC3, tedy "třetí kandidát na vydání" (release candidate). "Pokud půjde vše podle plánu, je tohle poslední RC před plánovaným finálním vydáním produktu. Takže buďte připraveni!"

(Jako ve škole) Průměr: 1.20 | Hodnotilo: 5
 

Komentáře

user avatar Jirka
Odpovědět
RC3: Krok před finálním produktem
30. 09. 2008, 16:07:54
Super
user avatar David
Odpovědět
RC3: Krok před finálním produktem
1. 10. 2008, 08:28:15
Super, už se nemohu dočkat. :-)
user avatar Stevo
Odpovědět
RC3: Krok před finálním produktem
1. 10. 2008, 09:33:38
Po mojich testoch OpenOffice.org 3 (RC1 a RC3) zatial musim konstatovat, ze nasa organizacia musi zostat pri OpenOffice.org 2.4.1 (resp. Go-OO 2.4.1). Dovod uvadzam v diskusnom fore : http://forum.openoffice.cz/viewtopic.php?id=6
Dalsie dovody : Go-OO 2.4.1 je na starsich pocitacoch citelne rychlejsi oproti OO.org 3 (rychlejsi start, rychlejsie otvaranie dokumentov), Go-OO 2.4.1 stale obsahuje viacero funkcii, ktore standardny OpenOffice neobsahuje ani vo verzii 3: napriklad Calc stale neponuka pri automatickom filtri moznost vyfiltrovat iba "prazdne hodnoty" a je to nutne robit komplikovane cez standardny filter. Go-OO 2.4.1 tiez dokaze otvorit XLSX a DOCX - podobne ako OO.org 3 - cize tu zatial nevidim dovod na migraciu. Go-OO ma tiez uzivatelsky intuitivnejsiu pracu s lupou - kedze vo vrchnej liste s tlacitkami ma rozbalovaciu "ponuku" v style MS Office. Tu su uvedene niektore dalsie "nadstavby" Go-OO oproti standardnemu OO.org :
http://go-oo.org/discover/
user avatar Bob
Odpovědět
Re:RC3: Krok před finálním produktem
1. 10. 2008, 10:58:20
Zkoušel jsem Go-OO 2.4, zlepšilo se následující?

- cs lokalizační balíček obsahoval chybu (zhusta do nabídek přidával řetězec "!!" a to i oficiální balíček Ooo).

- formulářová pole, který mi si Go-OO šponuje triko, jsou hloupá. Aby pole bylo vidět, muselo se udělat pár mezer. Jenže když se na takové pole klikne, tak mezery nejsou ve formuláři vidět, uživatel v klidu napsal text, o mezerách nic nevěděl odjely rozhodily text, takže se uživatel musel vrátit a mezery ve formuláři smazat. OOo 2.3 od novellu to řešil rozumně - po kliknutí na formulářové pole byl veškerý text pole dafaultně vybrán do bloku (takže i mezery byly vidět). Od 2.4 je OOo vč. forků v tomhle směru zprznený a to i hypersupr OOo 3.0. Word i prázdé pole dostatečně viditelně označí, Writer prázdné pole označí tak, že je přehlédnutelné, nebo nutí lidi používat mezery v polích.

Hlavně že máme nové barevné ikonky v novém OOo :-/ ...ani my nepřejdeme.
user avatar Jakub Šenk
Odpovědět
RC3: Krok před finálním produktem
1. 10. 2008, 22:44:36
Dobrý den,

podle WIKI OpenOffice.org výjde 7. října ještě RC 4 verze. Finální verze by měla vyjít 14. října.

http://wiki.services.openoffice.org/wiki/OOoRelease30

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz