Rekordní počet stažení LibreOffice

LO.png Ve druhém prosincovém týdnu došlo k rekordnímu počtu stažení LibreOffice za jediný týden.  

Mike Saunder z nadace The Document Foundation v krátkém blogu oznamuje, že počet stažení LibreOffice ve druhém prosincovém týdne překonal rekordy. Jak můžete vidět v přiloženém grafu, dosahuje jhednoho a čtvrt milionu. O to víc je to s podivem, protože není období těsně po vydání velké verze - to nastane až začátkem února příštího roku.

Aktuálně jsou k dispozici LibreOffice 7.2.4, verze pro nadšence a zájemce o nejnovější funkce, a LibreOffice 7.1.8, certifikovaná pro průmyslové použití. Obě verze jsou určené pro komunitní využití a můžete si je stáhnout ze stránky LibreOffice; podniky a úřady by však měly dát přednost komerční verzi od některého z certifikovaných partnerů.

Počty stáhnutí LibreOffice překonává rekordy Počty stáhnutí LibreOffice překonává rekordy

Komentáře

user avatar Peter
Odpovědět
Rekordní počet stažení LibreOffice
20. 12. 2021, 09:55:09
Skvelé!!!! Mám z toho úprimnú radosť, lebo čím viac ľudí používa slobodný kancelársky balík LO, resp.Apache OO, o toľko menej ľudí je závislých na MS Office! Keď už operačný systém od MS veľa ľudí používa, resp. musí a bude, žiaľ, i ďalej používať, nech sú aspoň menej závislí napríklad v segmente kancelárskeho softvéru.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Rekordní počet stažení LibreOffice
20. 12. 2021, 12:38:09
Paradoxně pokud jsou uživateli Apache OpenOffice, jsou nepřímo zákazníky Microsoftu. Vedoucí činitelé nadace Apache Foundation jsou totiž zaměstnanci Microsoftu. A dle tvrzení Itala Vignoliho z nadace TDF vznikl projekt Apache OpenOffice cíleně jako komplot IBM, Microsoftu a Apache na likvidaci LibreOffice a nadace TDF ve prospěch Microsoft Office.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz