Rok automatického hlášení pádů LibreOffice

Vývoj Markus Mohrhard rekapituluje první rok automatického hlášení pádů LibreOffice. Nejvíce padala verze 5.2.4, a to při svém ukončování.  

Přibližně před rokem informoval Markus Mohrhard o zavedení automatického hlášení pádů balíku LibreOffice. Nyní rekapituluje zkušenosti s touto funkcí. Hlášení se odesílají u verzí řad 5.2 a 5.3.

Celkově bylo odesláno okolo 900 tisíc hlášení, z toho 152 tisíc za posledních 30 dní. Nejvíce pádů bylo hlášeno u verze 5.2.4 (zhruba 430 tisíc), kde byl problém se zavlečenou chybou způsobující havárii aplikace, pokud při jejím ukončování bylo něco ve schránce. Díky funkci hlášení pádů se to podařilo vyřešit velmi rychle (a vydat verzi 5.2.5).

V linuxové verzi LibreOffice 5.4 by mělo být hlášení vylepšeno tak, aby zafungovalo i v případě, že dojde k nechtěnému přenastavení obsluhy signálu posílaného při pádu programu.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz