Rok osvobozování dokumentů: PageMaker, Freehand, Publisher a řada dalších

Document Liberation Project Document Liberation Project existuje rok a za tento krátký čas napomohl vzniku knihoven pro práci s řadou formátů, které byly do dříve použitelné jen v proprietárních programech.  

Document Liberation Project (DLP) je projekt zastřešující vývoj a správu svobodných knihoven pro práci s různými datovými formáty. Každá knihovna má svého tvůrce nebo vývojový tým, DLP má za cíl především přilákat vývojáře, kteří by na svobodných knihovnách pracovali a poskytnout jim k tomu určitou podporu.

DLP vznikl před rokem a za toto relativně krátké období už tu máme řadu zajímavých knihoven, které umožňují import a v některých případech i export různých formátů, které byly dříve jen doménou proprietárního softwaru. Knihovny se využívají například v balíku LibreOffice, ale lze je při dodržení licence (MPL 2.0) používat v podstatě neomezeně.

Z podporovaných formátů lze zmínit například Corel WordPerfect, CorelDraw, Microsoft Works, Microsoft Publisher, Microsoft Visio, Apple Keynote, Apple Pages, Adobe FreeHand nebo Adobe PageMaker. Dále jsou v rámci projektu k dispozici i knihovny pro otevřené formáty, kupříkladu Abiword nebo EPUB. Na dalších formátech se pracuje.

(Jako ve škole) Průměr: 1.33 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz