Šablona skupinové politiky pro LibreOffice

Administrace Správci sítí s Active Directory mohou nyní k nastavení skupinové politiky pro LibreOffice využít připravenou šablonu.  

Pro správu nastavení kancelářského balíku LibreOffice a zamykání jednotlivých položek lze od verze 4.2 v sítích Windows použít skupinovou politiku (Group Policy) domény Active Directory. Dosud bylo potřeba vše připravovat ručně, to se ale nyní mění.

Firma Collabora totiž připravila šablonu, která obsahuje ta nejpoužívanější nastavení včetně jejich popisu. Šablonu si stačí stáhnout a uložit do adresáře definic. V administraci se pak přidá nový objekt (GPO), naváže na skupinu počítačů (na kterou se má politika aplikovat) a zvolí se mu příslušná šablona.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné
 
 
woo jaw demo hz