Šablona skupinové politiky pro LibreOffice

Administrace Správci sítí s Active Directory mohou nyní k nastavení skupinové politiky pro LibreOffice využít připravenou šablonu.  

Pro správu nastavení kancelářského balíku LibreOffice a zamykání jednotlivých položek lze od verze 4.2 v sítích Windows použít skupinovou politiku (Group Policy) domény Active Directory. Dosud bylo potřeba vše připravovat ručně, to se ale nyní mění.

Firma Collabora totiž připravila šablonu, která obsahuje ta nejpoužívanější nastavení včetně jejich popisu. Šablonu si stačí stáhnout a uložit do adresáře definic. V administraci se pak přidá nový objekt (GPO), naváže na skupinu počítačů (na kterou se má politika aplikovat) a zvolí se mu příslušná šablona.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz