Schulz: Nevidím žádný důvod k existenci Apache OpenOffice

Otázka Vývojář Charles Schulz podrobně popisuje svůj názor na opětovné spojení úsilí vývoje balíků Apache OpenOffice a LibreOffice. A nevidí žádný skutečný důvod, proč by měl první z projektů vůbec existovat.  

Po Leifu Lodahlovi otevřel otázku případného spojení úsilí projektů Apache OpenOffice a LibreOffice další vývojář, Charles-Henri Schulz. Své postoje popisuje poměrně podrobně a zabývá se celou řadou aspektů (jak, co, kde spojit, o jaký druh spojení usilovat atd.).

To nejvýznamnější a současně nejradikálnější však zazní až na samém konci textu. Dlouholetý vývojář balíku OpenOffice.org a následně spoluzakladatel The Document Foundation nevidí žádný skutečný důvod, proč by měl projekt Apache OpenOffice vůbec existovat.

Tím v žádném případě nechce říct, že by považoval tamní vývojáře za idioty nebo nekompetenty. Ovšem k založení projektu podle něj nebyl žádný důvod, vyjma toho, že jedna korporace přesunula svá aktiva ke třetí straně, kterou důvěrně zná.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar zvedavec
Odpovědět
Schulz: Nevidím žádný důvod k existenci Apache OpenOffice
26. 09. 2014, 16:14:35
"Tím v žádném případě nechce říct, že by považoval tamní vývojáře za idioty nebo nekompetenty. Ovšem k založení projektu podle něj nebyl žádný důvod, vyjma toho, že jedna korporace přesunula svá aktiva ke třetí straně, kterou důvěrně zná. "

Tomu nerozumím. K založení jakého projektu? OO nebo AOO. Až bude mít někdo čas a chuť, mohl by to vysvětlit?
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Schulz: Nevidím žádný důvod k existenci Apache OpenOffice
26. 09. 2014, 17:12:57
K založení projektu Apache OpenOffice (AOO). Předtím byl balík vyvíjen ve firmě Oracle, která k němu přišla akvizizí Sun Microsystems. Poté, co z Oraclu utekla většina vývojářů pracujících na OO.org, byl vývoj balíku předán do Apache Software Foundation, kde vznikl onen projekt (nejdřív v inkubátoru, později byl zařazen mezi "core" projekty ASF).
user avatar zvedavec
Odpovědět
Schulz: Nevidím žádný důvod k existenci Apache OpenOffice
26. 09. 2014, 17:48:18
diky
user avatar albi
Odpovědět
Schulz: Nevidím žádný důvod k existenci Apache OpenOffice
28. 09. 2014, 21:55:43
jedině ta značka (větší známost) je to, co by stálo zato :)
user avatar Michal
Odpovědět
Re:Schulz: Nevidím žádný důvod k existenci Apache OpenOffice
28. 09. 2014, 23:59:40
To je teďka už myslím celkem diskutabilní. Resp. mezi laickou veřejností možná, nicméně jinak si LibreOffice dělá celkem dobré jméno. A BFU (ta skupina lidí co používá počítač z donucení nebo je pro ní internet == seznam.cz), tak ta podle mě nemá ponětí ani o jednom Open/LibreOffice
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Re:Schulz: Nevidím žádný důvod k existenci Apache OpenOffice
30. 09. 2014, 07:59:15
Uz nejakou dobu (minimalne rok) pokukuju po LO. Kdyz si prectu vlakna vedle ve foru o ztraceni obrazku, nenahravani maker a podobne naznaky "divneho" chovani, svym zpusobem nerad zustavam u OO.

Navic "zustavam" neznamena mou osobu, ale celou organici s desitkami uzivatelu a pocitacu.

Jestli bych neco uvital, tak spolehlivost, ne nove funkce, ale jasne a predvidatelne chovani tech stavajicich.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Siemens

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz