Šlesvicko-Holštýnsko: Budeme následovat Mnichov

Šlesvicko-Holštýnsko Německá spolková země Šlesvicko-Holštýnsko chce následovat Mnichov v používání open source. Hlavní otázkou nemá být „jestli“, nýbrž „jak a co“.  

Úspěšná migrace německého města Mnichov na Linux, OpenOffice/LibreOffice a další otevřený software může mít své následovníky. Spolková země Šlesvicko-Holštýnsko již nyní využívá takový software, ale zatím převážně jen na serverech (např. Apache nebo JBoss). V souladu s koaliční smlouvou vládnoucích stran by se však mělo jít podstatně dále.

Důležité je, že na přelomu let 2014/15 končí dosavadní smlouvy, na jejichž základě je řešen software na desktopech. Proto se situace musí v každém případě řešit a právě nasazení open source je v souladu s ICT strategií. Podstatná část služeb pro tuto spolkovou zemi je však (podobně jako v dalších německých zemích) outsourcována do firmy Dataport, kterou si země pro tyto účely zřídily. Tato firma již dříve ohlásila, že studuje možnost používání open-source databázových systémů, žádné konkrétní výstupy však dosud nezveřejnila.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz