Správa nastavení LibreOffice ve Windows

Informace Leif Lodahl popisuje správu nastavení balíku LibreOffice prostřednictvím systémového registru Windows.  

Kancelářský balík LibreOffice má od verze 4.2 v systému Microsoft Windows možnost nastavování prostřednictvím systémového registru. To je výhodné zejména v prostředí domén Active Directory, protože lze nejen nastavovat balík skrze skupinové politiky, ale současně i bránit změnám některých nastavení ze strany uživatelů.

Vývojář Leif Lodahl již v minulosti napsal články, které se týkaly této funkce. V tom nejnovějším ukazuje, jak nastavovat LibreOffice pomocí Editoru registru. Konkrétními příklady jsou zde nastavení a zamčení dvou hodnot; následně se nová nastavení exportují k použití na jiném počítači nebo v rámci skupinové politiky.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


LinuxEXPRES (news 300px)
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz