Správa nastavení LibreOffice ve Windows

Informace Leif Lodahl popisuje správu nastavení balíku LibreOffice prostřednictvím systémového registru Windows.  

Kancelářský balík LibreOffice má od verze 4.2 v systému Microsoft Windows možnost nastavování prostřednictvím systémového registru. To je výhodné zejména v prostředí domén Active Directory, protože lze nejen nastavovat balík skrze skupinové politiky, ale současně i bránit změnám některých nastavení ze strany uživatelů.

Vývojář Leif Lodahl již v minulosti napsal články, které se týkaly této funkce. V tom nejnovějším ukazuje, jak nastavovat LibreOffice pomocí Editoru registru. Konkrétními příklady jsou zde nastavení a zamčení dvou hodnot; následně se nová nastavení exportují k použití na jiném počítači nebo v rámci skupinové politiky.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz