Správa nastavení LibreOffice ve Windows

Informace Leif Lodahl popisuje správu nastavení balíku LibreOffice prostřednictvím systémového registru Windows.  

Kancelářský balík LibreOffice má od verze 4.2 v systému Microsoft Windows možnost nastavování prostřednictvím systémového registru. To je výhodné zejména v prostředí domén Active Directory, protože lze nejen nastavovat balík skrze skupinové politiky, ale současně i bránit změnám některých nastavení ze strany uživatelů.

Vývojář Leif Lodahl již v minulosti napsal články, které se týkaly této funkce. V tom nejnovějším ukazuje, jak nastavovat LibreOffice pomocí Editoru registru. Konkrétními příklady jsou zde nastavení a zamčení dvou hodnot; následně se nová nastavení exportují k použití na jiném počítači nebo v rámci skupinové politiky.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz