TDF hodnotí (české) účastníky akce Měsíc LibreOffice

LO.png Nadace TDF ocenila dobrovolníky, kteří se zapojili do akce Měsíc LibreOffice. Nechybějí též česká jména.   

Dvakrát ročně – v květnu a listopadu – vyhlašuje nadace The Document Foundation akci Měsíc LibreOffice. Tato akce má mobilizovat stávající i nové zájemce LibreOffice, aby projektu přispěli dobrovolnou činností. Jmenovitě jde o tyto aktivity:

  • Potvrzování chyb v Bugzille. Nové chyby je třeba potvrdit, změnit status na NEW a připsat komentář, na jakém zařízení a s jakou verzí LibreOffice byla chyba potvrzena.

  • Propagace sociálních kanálů LibreOffice, jako jsou Twitter a Mastodon, na vlastních sociálních kanálech (prostřednictvím hashtagu #libreoffice).

  • Překlad uživatelského rozhraní – zájemci mohou kontaktovat český lokalizační tým na konferenci lokalizace@libreoffice_org a dovědět se bližší informace na stránce LibreOffice.

  • Výpomoc s kódováním. Ačkoliv je kódová základna LibreOffice rozsáhlá, mohou zájemci přispět vyřešením jednoduchých úloh (Easy Hacks). Pro bližší informace navštivte stránku LibreOffice, wiki developerského týmu a wiki věnovanou jednoduchým úlohám.

  • Přispění do dokumentace. Pro bližší informace navštivte stránku LibreOffice a wiki stránku dokumentačního týmu.

Emblém akce Listopad 2021 v LibreOffice Emblém akce Listopad 2021 v LibreOffice

V listopadu se této akce zúčastnilo 324 zájemců, kteří dostali ocenění v podobě nálepek. Všichni ocenění jsou uvedeni na wiki stránce. Mezi nimi lze nalézt i tato jména:

Výpomoc s překlady:

Adam Rak, Ludmila Chládková, Martin Kasper, Miloš Šrámek, Petr Kuběj, Roman Toman, Stanislav Horáček, Zdeněk Crhonek

Aktualizace dokumentace a wiki:

Marcela Tomešová, Martin Kasper, Petr Valach, Petr Kuběj, Zdeněk Crhonek

Deset náhodně vylosovaných též obdrží dárky v podobě mikiny, hrníčku či batohu. Jsou jimi:

Marcela Tomešová, Sabyasachi Bhoi, Radish, Andrew Pitonyak, giors_00, Vasudev, Narayanan, Ezinne, GrahamLees, psidiumcode, Annabelle Wübbelsmann

Nabízený merch Nabízený merch

Dodejme, že česká účast je natolik velká, že bylo jen otázkou času, kdy některý český účastník bude vylosován a bude mu dárek zaslán.

Dodejme také, že v oblasti propagace by ocenění měla dostat i naše redakce; zatím se tak nestalo z důvodu zbytečné skromnosti jejích autorů. Pro příští akci však určitě OpenOffice.cz přihlásíme :).

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz