TDF oznamuje vydání LibreOffice 7.1 Community

LO.png Před malou chvílí byla zveřejněna nová verze oblíbeného kancelářského balíku LibreOffice 7.1. Ta cílí především na komunitní uživatele.  

Nadace The Document Foundation oznamuje vydání nové major verze LibreOffice s označením 7.1. Ta nově obsahuje přívlastek Community, aby se odlišila od Enterprise verzí, určených pro podniky a obecně korporátní prostředí. Pro tuto verzi tedy není k dispozici profesionální podpora, jakou firmy požadují.

Bleskový přehled novinek v této verzi jsme poskytli v článku Co nás čeká v LibreOffice 7.1. Za poměrně závažné novinky lze označit nové dialogové okno pro výběr rozhraní, režim osnovy a nový Průzkumník stylů ve Writeru, zrychlené vyhledávání ve Writeru a Calcu, možnost hromadné editace animací v Impressu, animace postavené na základě fyzikálních dějů v Impressu a možnost přidávání PDF podpisu v Draw.

Podrobný přehled novinek chystáme. Čtenářům doporučujeme přečíst si český překlad oficiální tiskové zprávy o vydání. LibreOffice 7.1 ve verzích pro Windows, Linux a mac lze stáhnout z české stránky LibreOffice.

lo71banner.png

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz