The Document Foundation slaví tři roky

Informace Organizace The Document Foundation dnes slaví tři roky od svého vzniku. Skutečná historie je však ještě o skoro 1,5 roku delší.  

Italo Vignoli připomíná na blogu The Document Foundation, že tato organizace, jež stojí za vývojem kancelářského balíku LibreOffice, dnes slaví třetí narozeniny. Dne 17. února 2012 totiž oficiálně vznikla.

Skutečná historie je však o skoro 1,5 roku delší – založení organizace bylo totiž ohlášeno již 28. září 2010, ke skutečnému vzniku nového subjektu ale byla ještě poměrně dlouhá cesta. Smyslem nové organizace bylo řízení vývoje balíku LibreOffice, vzniklého tehdy na základě betaverze OpenOffice.org 3.3 a vybraných patchů z odvozeného balíku Go-oo, jehož vývoj byl pak ukončen ve prospěch LibreOffice.

Ve zmíněném blogovém příspěvku je i „videokoláž“ shrnující všechny možné události okolo The Document Foundation a balíku LibreOffice.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Kontaktní formulář pro web - proč se ho vyplatí mít?

kontaktní formulářKontaktní formulář pro web je nástroj, který výrazně usnadňuje vyřizování a správu příchozích dotazů. Pokud máte pochybnosti o výhodách jeho implementace, přečtěte si níže uvedený seznam výhod kontaktního formuláře.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz