Udine migruje na OpenOffice

Apache OpenOffice Stotisícové italské město Udine přechází na kancelářský balík Apache OpenOffice. Ušetří tím zhruba 400 eur na každý nově pořizovaný počítač.  

V italské městě Udine, které má přibližně 100 000 obyvatel, se rozhodli přejít na kancelářský balík Apache OpenOffice. Migrace se má týkat jen nově pořizovaných počítačů, na těch stávajících, které budou postupně dožívat, zůstane balík Microsoft Office.

Celý proces začne letos v prosinci, kdy bude pořízeno 80 nových počítačů. Postupně se obnoví všech zhruba 900 strojů. Úspora na jeden počítač se odhaduje na 400 eur, celkem se tak ušetří okolo 360 tisíc eur.

Ambice představitelů města jsou ale ještě větší. V příštím roce plánují začít na některých počítačích zkušebně používat Linux a současně sledovat, jak si v tomto ohledu stojí jiná italská města, zejména Turín. S Linuxem se v Udine experimentovalo už dříve, ale migrace nebyla možná kvůli velkému počtu proprietárních nepřenositelných aplikací; od té doby se však situace změnila a jeví se nyní podstatně nadějněji.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz