Velká Británie a Izrael budou spolupracovat v oblasti otevřenosti

Novinka Spojené království a Izrael podepsaly memorandum o výměně informací v oblasti e-governmentu. Týká se otevřenosti trhů, softwaru a datových standardů.  

Velká Británie a Izrael se dohodly na výměně informací v oblasti elektronické veřejné správy (e-governmentu). Podepsané Memorandum porozumění se věnuje otevřenosti ve třech oblastech: trhy, software a datové standardy.

Liam Maxwell, CIO britské vlády, vyjádřil smysl dohody takto: „Otevřené trhy s otevřenými standardy, které může používat kdokoli, jsou klíčem k tomu, že se Spojené království pouští do budování digitální veřejné správy založené na požadavcích uživatelů.“

Podobnou spolupráci zahájila britská vláda již před rokem s Estonskem.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz