Veřejný sektor v Quebecu tíhne ke svobodnému softwaru

Veřejný sektor provincie Quebec se přiklání k užívání svobodného softwaru jako je třeba OpenOffice.org nebo operační systém Linux místo komerčního softwaru jako Microsoft Office či Windows.  

Michelle Courchesne, ředitelka finanční rady, prohlásila, že svobodný software musí splňovat tři požadavky: Vyhovuje našim potřebám? Je to kvalitní produkt? Je cena příznivá? Pakliže ano, pak svobodný software podpoříme.

Dle názoru Michelle Courchesneové, vláda postrádá odborné znalosti informačních technologií a v důsledku dochází k uzavírání nevýhodných smluv. Jednou z částí jejího plánu jak ušetřit 200 milionů dolarů z peněz, které vláda vydává na informační technologie, je přechod na svobodný software. Zatímco vláda se snaží snižovat počet zaměstnanců ve veřejném sektoru, Courchesne tvrdí, že najímání nových specialistů z oblasti informačních technologií bude prioritou.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz