Vícevláknový import sešitů OpenXML v LibreOffice

Calc Kohei Yoshida intenzivně pracuje na implementaci vícevláknového importu sešitů OpenXML (XLSX) do programu Calc. Import se tím na moderních vícejádrových procesorech výrazně urychlí.  

Uživatelé LibreOffice si často stěžují, že se soubory ve formátu Office Open XML (ISO/IEC 29500, také nativní formát Microsoft Office) otevírají příliš pomalu. Aby tomu tak nebylo, začal Kohei Yoshida pracovat na implementaci vícevláknového importu, který bude umožňovat využití více jader moderních procesorů.

Konkrétně se to týká programu Calc a importu sešitů SpreadsheetML (přípona souborů XLSX). Každý list – jsou u tohoto formátu uloženy v samostatných souborech – se bude otevírat v jednom vlákně. Základy podpory byly již vloženy do repozitáře zdrojových kódů.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz