Vkládání PDF jako obrázku do dokumentu

LibreOffice 5 V LibreOffice 5.3 se objeví funkce pro vkládání PDF jako obrázku do dokumentu. Implementuje ji Miklos Vajna.  

Do chystaného LibreOffice 5.3 přibyla další zajímavá funkce. Je to možnost vložit PDF soubor do dokumentu jako obrázek. Funkci implementuje Miklos Vajna s podporou firmy PMG.

Funguje to tak, že se soubor vloží jako jakýkoli jiný obrázek. S dokumentem se uloží jak jako PDF (v původní podobě; lze ho pak extrahovat uložením z kontextové nabídky), tak i ve formátu PNG kvůli kompatibilitě se staršími verzemi a jinými programy.

Dialog pro vložení PDF (zdroj: blog Miklose Vajny) Dialog pro vložení PDF (zdroj: blog Miklose Vajny)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar GeBu
Odpovědět
Vkládání PDF jako obrázku do dokumentu
11. 10. 2016, 11:47:25
Jak se to pak chová při exportu do .doc nebo .docx a otevření v MS Wordu?
user avatar Juraj
Odpovědět
Re:Vkládání PDF jako obrázku do dokumentu
11. 10. 2016, 12:33:29
Tipujem, že tam sa exportuje len obrázok.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz