Výběr maskota LibreOffice byl zrušen

Informace Italo Vignoli z The Document Foundation oznámil, že se výběr maskota LibreOffice ruší. O věci se nyní bude šířeji diskutovat.  

Před necelým týdnem jsme oznámili, že bylo spuštěno druhé kolo výběru maskota kancelářského balíku LibreOffice. Nyní je ale všechno jinak ‒ jak ohlásil Italo Vignoli z The Document Foundation, výběr maskota byl zrušen.

„Z několika důvodů se proces začal vyvíjet směrem, který jsme neočekávali,“ říká Italo Vignoli. „Hlavní chyba je nepochybně na naší straně, protože jsme proces spustili bez nastavení jasných pravidel a potom jsme řešili kritiku bez obvyklé transparence, způsobem, který není v souladu s principy naší komunity.“

Okolo návrhů vypukaly velmi emotivní diskuse, plné negativních komentářů.

V příštích týdnech by měla probíhat na toto téma širší diskuse mezi členy TDF a komunitou přispěvatelů. Zhruba v polovině prosince bude zřejmě vydána zpráva, která se bude týkat dalších plánů ohledně maskota LibreOffice.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz