Vychází LibreOffice 6.3.1 a 6.2.7, česká komunita LibreOffice žádá o pomoc

LO.png Ve čtvrtek 5. 9. 2019 vyšly dva opravné balíky LibreOffice. Česká komunita LibreOffice žádá o pomoc s překladem. TDF brojí proti pořizování kancelářského software formou předplatného.  

Nadace The Document Foundation oznamuje vydání dvou nových verzí LibreOffice, 6.3.1 a 6.2.7. Zatímco verze 6.3.1 je určena pro fanoušky a zájemce o nejnovější funkce, LibreOffice 6.2.7 je verze určená pro korporátní sféru. Pro tuto verzi se rovněž poskytuje certifikovaná komerční podpora. Verze 6.3.1 opravuje přes 80 chyb (jejich přehled zdezde), verze 6.2.7 přes 30 (přehled zde).

Pomozte českému LibreOffice s překladem

Česká komunita kolem LibreOffice vyzývá uživatele k překladu wiki stránky LibreOffice s přehledem nejčastějších dotazů. Svou výzvu zveřejnila na nabídkovém portálu Umsemumtam.cz: Hledáme dobrovolníka, který by nám pomohl s převodem wiki stránek wiki.documentfoundation.org/Faq na nový systém překladů. Není nutná znalost programování apod.

Neplaťte zbytečně za software

Nadace TDF na svém webu upozorňuje na současný trend poskytování kancelářského softwaru jako online služby, který z pohledu TDF není správný a pro uživatele výhodný. Uživatelé jsou při něm nuceni pravidelně platit příspěvky, aby měli přístup ke svému softwaru. TDF zdůrazňuje, že LibreOffice je jiný. Je to svobodný software s otevřeným zdrojovým kódem a uživatelé nemusejí za jeho používání nic platit, pokud k němu nepotřebují nějaké doplňkové služby.

TDF rovněž zdůrazňuje, že LibreOffice je desítky let vyvíjený software, na jehož vývoji se podílejí největší softwarové firmy na světě i rozsáhlá komunita. Vedle Linuxu je to nejdynamičtěji se rozvíjející projekt svobodného softwaru.

I když LibreOffice není jediný kancelářský balík postavený na tomto modelu, je naprostým leaderem, jak ukazuje následující diagram, který nadace TDF prezentovala na svém Twitteru.

Vývoj StarOffice a jeho derivátů (kam patří i LibreOffice v čase); LibreOffice je naprosto dominantní (commons.wikimedia.org) Vývoj StarOffice a jeho derivátů (kam patří i LibreOffice v čase); LibreOffice je naprosto dominantní (commons.wikimedia.org)

(Jako ve škole) Průměr: 1.33 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar z
Odpovědět
Vychází LibreOffice 6.3.1 a 6.2.7, česká komunita LibreOffice žádá o pomoc
8. 01. 2022, 08:42:47
Informace k překladu FAQ: https://1url.cz/2Kv5W

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz