Vydán opravný balík LibreOffice 6.2.2

LO.png V plánovaném termínu došlo k vydání opravného balíku LibreOffice 6.2.2. LibreOffice lze nyní najít i na Mastodonu.   

Nadace The Document Foundation oznamuje vydání druhé opravné verze LibreOffice 6.2.2. Stalo se tak 21. března 2019, tedy přesně uprostřed plánovaného release okna (18. až 24. března).

Nová opravná verze opravuje 55 chyb a regresí (jejich seznam je dostupný zde a zde). Novou verzi lze stahovat z české stránky libreoffice.org. LibreOffice 6.2.2 patří do řady Fresh, určené pro non-business použití.

Další opravný balík LibreOffice 6.2.3 má vyjít v období mezi 15. a 21. dubnem 2019.

Řada LibreOffice 6.2 obsahuje chybu, která se nevyskytovala v předchozích verzích LibreOffice. Pokud uživatel umístí do snímku prezentace v Impressu video, které nebude mít rozměr celého snímku, pak při přehrávání se ignoruje jeho rozměr a zobrazí se na celou obrazovku. Problém je velmi snadno řešitelný instalací balíčku gstreamer1.0-gtk3. Na tento problém upozorňoval Petr Valach z naší redakce v bugzille, chyba je hlášena i zde. Uvedené řešení nabídl Stanislav Horáček z nadace TDF a naší redakce.

LibreOffice na Mastodonu

Kromě Twitteru a Facebboku začíná být nadace The Document Foundation činná i na open-source sociální platformě Mastodon. Zprávy můžete sledovat na adrese https://fosstodon.org/@libreoffice.(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar XMen
Odpovědět
Vydán opravný balík LibreOffice 6.2.2
11. 04. 2019, 14:02:04
Tych chyb je tam viacero. Napr. mne prestala niektora verzia 6tky zobrazovat okraje tabulky v Calcu. Ziadne nastavenie okrajov ci strany nepomohlo. V LO 5 to ide bez problemov.
user avatar Miro
Odpovědět
Vydán opravný balík LibreOffice 6.2.2
18. 04. 2019, 14:35:19
6.2.3 je už venku.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz