Vydán opravný balík LibreOffice 7.2.7 Community

LibreOffice 7.2 Nadace The Document Foundation uvolnila poslední opravný balík řady LibreOffice 7.2 Community.  

Nadace The Document Foundation na svém blogu oznamuje vydání sedmé opravné verze LibreOffice s označením LibreOffice 7.2.7 Community. Jak název napovídá, jedná se o verzi určenou pro komunitní určení, nikoliv pro byznys. Firmám, úřadům a dalším subjektům doporučuje nadace TDF využívat služeb certifikovaných partnerů, poskytujících komerční podporu. Z utržených peněz je pak hrazen další vývoj LibreOffice. Jelikož komerční sféra má 75% podíl na vývoji LibreOffice, je podpora těchto firem (jako je Collabora, CIB, allotropia a další) pro projekt klíčová.

Nová verze opravuje téměř 50 chyb a regresí (jejich přehled zde a zde) a pro české uživatele je k dispozici na stránce LibreOffice.

Tato oprava je poslední, která byla pro řadu LibreOffice 7.2 vydána. 12. června bude životní cyklus této řady ukončen.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz