Vydána aktualizace LibreOffice 7.4.6, předposlední z řady 7.4

Tradičně uprostřed plánovaného release okna byla vydána aktualizace LibreOffice 7.4.6 Community. Jde o předposlední aktualizaci řady 7.4, která opravuje přes 70 chyb.   

9. března 2023 nadace The Document Foundation oznámila vydání opravné verze LibreOffice 7.4.6 Community. Ta opravuje 73 chyb a regresí (jejich přehled naleznete zde a zde). Vydání je z řady LibreOffice 7.4, je tedy určené pro komunitní a domácí nasazení, nikoliv pro firemní použití (pro takové využití lze doporučit profesionální podporu certifikovaných partnerů ekosystému LibreOffice). Tyto aplikace, jako je například Collabora Office, představují LibreOffice v jiném kabátě – s jinou značkou. Koupí těchto verzí a zajištěním podpory se získávají peníze na další vývoj LibreOffice, proto tvůrci LibreOffice povzbuzují firmy a úřady k pořízení komerční varianty LibreOffice.

LibreOffice 7.4.6 je k dispozici na české stránce LibreOffice pro Linux, Mac OS X a Windows. Uživatelé také mohou využít příruček k jednotlivým modulům balíku.

Podle plánu vydání se očekává v řadě 7.4 ještě jedna aktualizace, LibreOffice 7.4.7 (plánované datum vydání v první polovině května), pak se životní cyklus této řady uzavře.

Chcete vědět, kdo používá LibreOffice? Na stránce LibreOffice najdete přehled škol, firem a dalších institucí, které odpověděly na dotazník o používání LibreOffice. Krom škol a firem tu najdete vědecko-výzkumné ústavy, spolky, sdružení (např. CZ.NIC) a další.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz