Vydána aktualizace LibreOffice 7.4.7 Community

Aktualizace LibreOffice 7.4.7 Community, která byla před několika dny vydána, završuje řadu LibreOffice 7.4.   

Nadace The Document Foundation oznámila vydání poslední verze řady LibreOffice s označením LibreOffice 7.4.7 Community. Ta opravuje rovných 50 chyb a regresí, jejichž přehled je k dispozici zde a zde. Jelikož jde o poslední vydání řady 7.4, směřuje tato řada k ukončení životního cyklu – to nastane 12. června 2023. Po tomto datu se již nebudou vydávat žádné opravy pro tuto řadu.

LibreOffice 7.4.7 tak nyní splňuje certifikační kritéria pro nasazení v podnikovém prostředí. Přesto však, stejně jako všechny verze LibreOffice, je určena pouze pro domácí a komunitní nasazení. Licence k užívání sice umožňuje nasazení LibreOffice i v podnikovém prostředí, firmy, školy, úřady a další právnické osoby jsou však vyzývány k tomu, aby využily služeb certifikovaných partnerů ekosystému LibreOffice. Zakoupením jejich produktů (například na AppStoru nebo Microsoft Storu) přispívají k vývoji LibreOffice. LibreOffice je vyvíjen zásluhou těchto certifikovaných partnerů, kam patří firmy jako Collabora, RedHat, allotropia, CIB a jiné.

Před čtyřmi lety, v červenci 2019, oznámila firma IBM akvizici společnosti RedHat v celkové hodnotě 34 miliard dolarů. Připomeňme si, že se firma IBM do roku 2004 podílela na vývoji Apache OpenOffice. Ačkoliv je společnosti RedHat ponechána velká míra nezávislosti, akvizice a zapojení RedHatu do LibreOffice znamená, že se IBM „papírově“ přidává do vývoje LibreOffice. Ovšem fakticky tomu tak není, jedná se o aktivitu RedHatu, do níž IBM nijak nezasahuje.

LibreOffice 7.4.7 si můžete stáhnout z české stránky LibreOffice. K dispozici jsou rovněž manuály (na naší stránce a na stránce LibreOffice).Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz