Vydána aktualizace LibreOffice 7.5.5 Community

Vývojový tým LibreOffice vydal pátou aktualizaci LibreOffice 7.5.5 Community. Jde o opravu verze určené pro komunitní nasazení.   

Nadace The Document Foundation ohlašuje vydání pátého opravného balíku z řady LibreOffice 7.5 s označením LibreOffice 7.5.5 Community. Aktualizace poskytuje opravy 70 chyb a regresí (jejichž přehled je k dispozici na wiki zde a zde). Jde o dlouhodobě testovanou řadu, která je schopná produkčního nasazení. Přesto se pro komerční účely doporučuje využít služeb certifikovaných partnerů, kteří nabízejí četné výhody včetně SLA služeb.

Z praxe víme, že firmy komerční verze LibreOffice nevyužívají, namísto nich používají komunitní LibreOffice. To je ovšem velká chyba. Vývoj LibreOffice je hrazen z prostředků, které firmy, vydávajících vlastní verze LibreOffice, utrží. Tyto firmy, mezi něž patří Collabora, allotropia, CIB a další, mají 75% podíl na zdrojovém kódu LibreOffice.

Nová verze je k dispozici na stránce LibreOffice a příslušná dokumentace je ke stažení na naší stránce a na stránce LibreOffice.(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz