Vydána aktualizace LibreOffice 7.6.5 Community

Byla vydána aktualizace LibreOffice 7.6.5 Community, obsahující přes 90 oprav. Byly také aktualizovány verze přenosných verzí LibreOffice.  

Nadace The Document Foundation oznámila vydání aktualizace LibreOffice 7.6.5 Community. Tato nová verze přináší opravy 94 chyb a regresí (na jejich přehled se můžete podívat zde a zde), což je poměrně velký počet, který odpovídá tomu, že poslední aktualizace pro řadu 7.6 vyšla začátkem prosince 2023.

Řada LibreOffice je schopna průmyslového nasazení. Přesto se doporučuje využít služeb certifikovaných partnerů a zakoupit si u nich dlouhodobou podporu. Přehled těchto partnerů je k dispozici na stránce LibreOffice. Komunitní verze není určena pro průmyslové nasazení, protože nepřináší firmám, které přispívají do zdrojového kódu největším podílem, zaslouženou odměnu. Pro komunitní verzi samozřejmě není poskytována profesionální certifikovaná podpora. Bližší informace jsou k dispozici na stránce LibreOffice.

Přenosné verze aktualizovány

Jak připomíná česká komunita LibreOffice, na stránce portableapps.com byly aktualizovány verze LibreOffice:

  • řada Fresh byla aktualizována na LibreOffice 24.2.0

  • řada Still aktuálně nabízí LibreOffice 7.6.4

  • k dispozici je též verze LibreOffice 5.4.7, kterou je možno použít v operačních systémem, Windows XP a Vista (pro novější verze je třeba použít minimálně Windows 7)

Přenosné verze LibreOffice vznikají ve spolupráci s nadací TDF. Umožňují přenést instalaci LibreOffice na jakémkoliv záznamovém médiu (třeba na flash disku) bez nutnosti instalace. Přenosná aplikace se pouze rozbalí do složky a spustí. Je však třeba, aby uživatel měl na počítači oprávněno spouštět *.exe soubory.

Přenosné aplikace jsou jakousi (méně dokonalou) alternativou k linuxovému formátu AppImage.

Dodejme, že portál portableapps.com funguje již celá desetiletí a OpenOffice a následně LibreOffice nabízí prakticky od samého začátku. Aktuální verze LibreOffice na toimto portálu můžete sledovat na stránce LibreOffice.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz