Vydána neplánovaná oprava LibreOffice 7.4.5 Community

Těsně před vydáním LibreOffice 7.5 byla vydána opravná verze LibreOffice 7.4.5 Community. Její vydání v tomto termínu je poněkud neplánované.   

16. ledna 2023 jsme vás informovali o vydání opravné verze LibreOffice 7.4.4 Community. (Ta vyšla o 4 dny dříve.) Den nato Xisxo Faulí sepsal tiket do Bugzilly LibreOffice, v němž reklamoval, že po kliknutí do záhlaví či zápatí a odscrollování na jinou stránku dojde k pádu aplikace.

Tato chyba byla rychle opravena. Původně měla být obsažena v LibreOffice 7.6, to se však změnilo na LibreOffice 7.5, nakonec však byla vydána oprava LibreOffice 7.4.5 s jedinou opravou, a sice právě této chyby. Jde totiž o tak zásadní, přitom snadno řešitelný problém, že nebylo nač čekat.

Poněkud neplánovaně tak ještě před vydáním LibreOffice 7.5 byla vydána opravná verze stávající generace LibreOffice 7.4. Není poslední, dle plánu budou vydány ještě dvě, než bude životní cyklus řady 7.4 ukončen.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz