Vydána oprava LibreOffice 7.4.1 Community, první z řady LibreOffice 7.4

Byla vydána první oprava nejnovější řady LibreOffice s označením LibreOffice 7.4.1 Community.   

Nadace The Document Foundation oznámila vydání prvního opravného balíku pro LibreOffice 7.4 s označením LibreOffice 7.4.1 Community. Ten opravuje celkem 80 chyb a regresí (jejich přehled zde a zde) a k dispozici je na české stránce LibreOffice.

LibreOffice 7.4.1 je určen pro komunitní nasazení, tedy domácnosti, jednotlivci, neziskovky apod. V ostatních případech se doporučuje využít služeb certifikovaných partnerů ekosystému LibreOffice (jejich přehled naleznete na stránce LibreOffice). Je velmi důležité tímto způsobem přispívat na další vývoj LibreOffice, protože příspěvek komerčních firem do kódu LibreOffice dosahuje 75 %.

Nejvýraznější výhodou při používání LibreOffice je jeho nativní formát ODF, který oproti konkurenčnímu OOXML lze považovat za skutečný standard, je robustnější co do výkonu, tak bezpečnosti. Další, neméně významnou výhodou je otevřený vývoj LibreOffice a otevřený zdrojový kód, přístupný všem zájemcům, kteří tak mohou odhalovat chyby a opravovat je – komunitní příspěvek do kódu je kolem 25 %. Projekt je spravován nadací The Document Foundation, ale za samotným vývojem stojí komerční firmy, které si samy spravují své podnikání. Projekt tak není závislý na výhradním přispěvateli do zdrojového kódu. Navíc funkční srovnání s Microsoft Office vychází velmi podobně.

Další opravná verze této řady LibreOffice 7.4.2 bude vydána v půlce října.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz