Vydána příručka Getting Started 7.6, příručka Impress 7.5 na Google Play

tdf.png Pro LibreOffice 7.6 byla vydána příručka Getting Started Guide. Český překlad příručky LibreOffice 7.5 je nově k dispozici Google Play.   

Nadace The Document Foundation oznámila na svém blogu vydání aktualizované příručky pro začínající uživatele LibreOffice pojmenované LibreOffice Getting Started 7.6. Jak vyplývá z názvu, je příručka určena pro uživatele LibreOffice 7.6 Community, aktuální verze LibreOffice, která je důkladně testovaná pro užití v průmyslu. Příručku využijí hlavně ti, kteří na LibreOffice přecházejí z jiného kancelářského softwaru. Obsahuje úvod do prostředí LibreOffice a stručné představení jednotlivých programových modulů. Autoři příručky jsou Rob Thornton, Vlada Savitskaia, Peter Schofield, B. Antonio Fernandez, Jean H. Weber a Olivier Hallot.

Na blogu (a bohužel i na stránce LibreOffice i její lokalizované verzi) je prozatím uveden chybný odkaz ke stažení příručky. Tu si tak můžete stáhnout na naší stránce Příručky pro LibreOffice. Tam najdete i aktuálně poslední český překlad pod názvem Začínáme s LibreOffice 7.3.

Na stejné stránce si můžete stáhnout i český překlad příručky pro LibreOffice Impress 7.5. Nicméně, jak upozornila česká komunita LibreOffice, je možné si tuto příručku stáhnout i z Google Play. Odtud je možno si stáhnout i další příručky pro LibreOffice (jsou dostupné zde).

Česká komunita pod vedením Zdeňka Crhonka pokračuje v dalších překladech a nyní pracuje na překladu příručky LibreOffice Writer 24.2.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz