Vydána příručka LibreOffice Getting Started 7.1

LO.png Pro uživatele LibreOffice 7.1 byla vydána příručka Getting Started. Český lokalizační tým finišuje s překladem příručky Začínáme s LibreOffice 7.0.   

LibreOffice Getting Started 7.1

Dokumentační tým LibreOffice oznamuje vydání příručky Getting Started pro LibreOffice 7.1. Ta obsahuje základní vhled do LibreOffice a jeho jednotlivých modulů a je základní pro začínající uživatele LibreOffice. Na příručce pracovali Jean Weber, Kees Kriek, Felipe Viggiano a Peter Schofield.

Příručku v anglické verzi si lze stáhnout z naší stránky Příručky pro LibreOffice nebo z české stránky LibreOffice.

Obálka příručky LibreOffice Getting Started 7.1 Obálka příručky LibreOffice Getting Started 7.1

Začínáme s LibreOffice 7.0

Souběžně s přípravou vydání příručky Getting Started 7.1 probíhá překlad předchozí verze příručky Začínáme s LibreOffice 7.0. Jelikož starší verze již byly vydány, probíhá nyní pouze aktualizace překladu (což je s pomocí OmegaT snadné). Aktualizaci provádějí Zdeněk Crhonek a Petr Kuběj. České verze obálek připravil Petr Valach. Ten zřejmě provede i finální zpracování příručky včetně obrázků.

Stav překladu můžete sledovat na wiki.

Obálka příručky Začínáme s LibreOffice 7.0 Obálka příručky Začínáme s LibreOffice 7.0

LibreOffice a jeho příručky nerostou na stromech, píše česká komunita LibreOffice. Jsou třeba nejen vývojáři, ale i překladatelé. Překládá se uživatelské rozhraní balíku, nápověda a příručky. Navštivte stránku LibreOffice, kde se dovíte další informace, včetně kontaktů.(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar z
Odpovědět
Vydána příručka LibreOffice Getting Started 7.1
20. 07. 2021, 18:17:45
Český LibreOffice tým vydává překlad příručky Začínáme s LibreOffice 7.0. Příručka je ke stažení na stránce dokumentace: https://cs.libreoffice.org/get-help/documentation/

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz