Vydána verze LibreOffice 5.4.6

LO5 Nadace The Document Foundation oznamuje vydání opravné verze 5.4.6 kancelářského balíku LibreOffice.  

Nová verze se týká edice Still, určené pro korporátní uživatele. Obsahuje téměř 60 oprav chyb a regresí, jejichž přehled naleznete na wiki zde a zde. Uživatelé, kteří rádi experimentují, mohou využívat řadu Fresh – nejnovější verze má označení 6.0.2 a můžete ji stahovat odsud.

Na 28. března připadá Den svobody dokumentů. Je to mezinárodní svátek, jehož cílem je připomenout stále rostoucí význam otevřených standardů v oblasti všech možných forem digitální komunikace a v přístupu k informacím (týká se tedy nejen klasických dokumentů, jak je známe). Iniciativa se snaží o zpřístupnění všech specifikací formátů pro výměnu dokumentů tak, aby pro každý formát nebylo nutné používat speciální software. Distribuce dokumentů prostřednictvím otevřených standardů by mělo být zájmem i tvůrce dokumentu, zvláště má-li zájem, aby jeho dokument byl v čitelné podobě i po případném zániku proprietárního softwaru, umožňujícího čtení tohoto dokumentu, či jeho výrazné změně specifikace.

Bližší informace o iniciativě Document Freedom Day naleznete zde.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz