Vydána verze LibreOffice 6.0.6 a výroční zpráva TDF

lo60icon.png Vychází verze LibreOffice s označením 6.0.6, poslední před vydáním major verze 6.1. The Document Foundation vydává výroční zprávu a hodnotí statistiku chybovosti v LibreOffice.  

Nadace The Document Foundation oznamuje vydání opravné verze 6.0.6 kancelářského balíku Libreoffice. Tato verze obsahuje opravy 55 chyb (jejich přehled zde a zde) a lze si ji stáhnout ze stránky LibreOffice.org. Patří do řady Fresh, je tedy určena pro uživatele, kteří rádi testují nové funkce. Zároveň se také jedná o poslední opravnou verzi z řady 6.0 před srpnovým vydáním verze 6.1. Pro byznys účely doporučujeme používat poslední verzi 5.4.7 řady Still.

Nadace The Document Foundation vydává Výroční zprávu za rok 2017. Je postavena na základě německé verze, která byla vydána v dubnu pro místní německé úřady. Obsahuje informace o aktivitách TDF, jako jsou pořádání konferencí, hackfestů, školení, dále podíl na vývoji, nechybí informace o financování TDF a využití získaných prostředků, stejně jako o zapojení dobrovolníků. Zajímavou kapitolou je TDF team, která obsahuje medailonky klíčových hráčů projektu – mezi jinými i Jana Holešovského.

Zprávu si lze ve formátu PDF stáhnout v nízkém a lepším rozlišení.

Obálka Výroční zprávy za rok 2017 (blog.documentfoundation.org) Obálka Výroční zprávy za rok 2017 (blog.documentfoundation.org)

Italo Vignoli ve svém blogu připomíná, že společnost Red Hat má již pět let na starosti defektmanagement v LibreOffice. Zapojením nástrojů jako Coverity Scan a Google-OSS-Fuzz se podařilo markantně snížit chybovost celého balíku. Za uvedené období klesla z 0,93 chyb na 1000 řádků zdrojového kódu na 0,00093. Přitom průměrná chybovost open-source aplikací je 0,65 a proprietárního softwaru 0,71. LibreOffice obsahuje přes 6 milionů řádků zdrojového kódu.

Jak se vyvíjela chybovost LibreOffice (modrá linka). Červenou linkou je naznačena průměrná chybovost open-source softwaru (blog.documentfoundation.org) Jak se vyvíjela chybovost LibreOffice (modrá linka). Červenou linkou je naznačena průměrná chybovost open-source softwaru (blog.documentfoundation.org)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Ledvina
Odpovědět
Vydána verze LibreOffice 6.0.6 a výroční zpráva TDF
7. 08. 2018, 10:51:37
Snad se chybovost balíku snižuje. Mě bohužel LO (i ve verzi 6.0.6 na Ubuntu 16.04) stále padá, když se pokouším otevřít PDF soubor "z Windows sítě" (přes SAMBU), když chci otevřít lokální soubor z např. /home/user1/xxx.pdf tak funguje bez problému. V jiných programech není se síťovým nastavením žádný problém. Nahlásil jsem i dávno jako chybu: https://bugs.documentfoundation.org/show_bug.cgi?id=68577
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Vydána verze LibreOffice 6.0.6 a výroční zpráva TDF
7. 08. 2018, 23:33:18
Za info díky a za bug trojnásob. Brečení na naší stránce je k ničemu. Je třeba bugovat.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz