Vydány aktualizace LibreOffice 7.5.9 a LibreOffice 7.6.4

Byly vydány dvě aktualizace pro LibreOffice – LibreOffice 7.5.9 (ta je vůbec poslední) a LibreOffice 7.6.4.  

Nadace TDF oznámila vydání dvou opravných balíčků v jeden den – LibreOffice 7.5.9 Community a LibreOffice 7.6.4 Community. Jedná se nejnovější reprezentanty řad Fresh a Still, z nichž první je velmi dobře připravena pro průmyslové nasazení, druhá pak je testovací a probíhá její odladění. Tomu odpovídá i počet oprav – zatímco v případě LibreOffice 7.5.9 vidíme pouhé dvě opravy, pro LibreOffice 7.6.4 bylo připraveno 41 oprav. Je sympatické, že tři z nich jsou zaměřeny i na Android Viewer.

Žádná z těchto verzí není určena pro průmyslové využití – firmám, úřadům a školám se doporučuje využít služeb certifikovaných partnerů ekosystému LibreOffice, tedy komerčních firem, které stojí za 75 % příspěvků do zdrojového kódu LibreOffice. Bohužel, málokterá česká firma skutečně využívá tohoto programu, který přináší značnou výhodu v podobě SLA, nonstop komerční podpory 24/7, tedy něčeho, po čem firmy volají a co je také první otázkou, kterou řeší při implementaci nějakého softwaru. Přitom komerční podpora pro LibreOffice je hotová a funkční.

Přečtěte si poznámky k certifikaci a k důvodům k jejímu naplnění. Zájemcům o přechod na LibreOffice z řad podniků doporučujeme přečíst Migrační protokol, který slouží jako referenční dokument pro migraci a rozsáhlá nasazení.

LibreOffice 7.5.9 i 7.6.4 jsou k dispozici na stránce LibreOffice. Dokumentace k LibreOffice je k dispozici na stránce LibreOffice a na naší stránce.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz