eWay

Vylepšené GUI pro OS X a startovací obrazovka

LibreOffice LibreOffice 4.3 bude mít vylepšené GUI pro systém Apple OS X a startovací obrazovka bude zobrazovat i náhledy jiných souborů než ODF.  

Připravovaná verze 4.3 kancelářského balíku LibreOffice bude obsahovat vylepšené grafické uživatelské rozhraní pro operační systém Apple OS X. Nabídková lišta byla (s použitím CoreUI) upravena do podoby odpovídající celému systému, ještě se totéž udělá pro titulkovou lištu. Implementace byla provedena obdobně jako v prohlížeči Mozilla Firefox. Díky licenci MPL šly přímo použít některé kusy hotového kódu.

Jan Holešovský implementoval také vylepšení úvodní obrazovky, kde se budou zobrazovat i náhledy jiných datových formátů než ODF, navíc bude zobrazování rychlejší. Součástí této obrazovky se navíc může stát i správce šablon, který získal novou, čistší implementaci s využitím řešení pomocí .ui.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
ZWsoft
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz