Vývoj webové verze LibreOffice se konečně rozjíždí

LibreOffice Po někdejších malých pokusech a následném delší období klidu se konečně rozjede vývoj webové verze balíku LibreOffice. Společný projekt aplikace LibreOffice Online ohlásily firmy IceWarp a Collabora.  

Velkým problémem svobodných kancelářských balíků je neexistence mobilních a webových verzí. V případě těch mobilních se situace v poslední době mění podstatně k lepšímu – již existuje LibreOffice Viewer pro Android a brzy budou k dispozici i editační funkce. Webová verze však u LibreOffice zůstala jen u pokusů z roku 2011 a nic dalšího se nedělo.

Nyní se to ale zcela mění. Firmy IceWarp a Collabora ohlásily zahájení společného projektu, jehož cílem je vyvinout webovou verzi nazvanou LibreOffice Online, která bude svobodnou alternativou proprietárních webových kanceláří. Měla by být hotova koncem letošního roku, obsahovat by měla tři hlavní aplikace (Writer, Calc a Impress) a celý vývojový proces bude otevřený.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Vývoj webové verze LibreOffice se konečně rozjíždí
26. 03. 2015, 15:08:36
To je bomba, webová kancelář je hodně v módě :-)
Bohužel pouze redakce openoffice.cz poskytuje o těchto novinkách a plánech u nás nějaké informace.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Vývoj webové verze LibreOffice se konečně rozjíždí
26. 03. 2015, 16:33:10
Nemáš pravdu, o této novince informovaly i jiné magazíny - některé ještě dříve než my (informace se totiž objevila těsně po vydání tvého článku, proto jsem vydání novinky pozdržel až na dnešek).
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Vývoj webové verze LibreOffice se konečně rozjíždí
26. 03. 2015, 16:36:54
Co jsem ale zaregistroval, tak se jedná o ojedinělé štěky. Skutečně dlouhodobě se tomu u nás věnuješ jen ty.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Re:Re:Vývoj webové verze LibreOffice se konečně rozjíždí
26. 03. 2015, 20:58:09
Ano, nejvíce toho vychází zde, což je logické. Ale tato i řada dalších novinek vyšly i jinde. Není tedy pravda, že "nějaké informace" vydáváme jen my.
user avatar Miloš Šrámek
Odpovědět
Vývoj webové verze LibreOffice se konečně rozjíždí
16. 04. 2015, 08:55:49
V PC Revue sa uvádza(http://www.itnews.sk/spravy/produkty/2015-04-16/c168512-libreoffice-v-cloude-ma-byt-alternativou-pre-google-apps-a-office.-na-projekte-sa-podiela-aj-ceska-firma), že IceWarp je česká firma. Vieme o tom viac?

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz