Webové služby v LibreOffice 4.2

LibreOffice Calc Ve verzi 4.2 programu LibreOffice Calc budou dvě nové funkce, které umožní efektivně pracovat s webovými službami.  

Program Calc v LibreOffice 4.2 bude obohacen o dvě nové funkce. První z nich je WEBSERVICE – předá se URL webové služby a funkce vrátí získaná data. S těmi pak půjde (pokud se bude jednat o XML) pracovat druhou funkcí: FILTERXML. Ta pomocí předaného výrazu XPath najde v XML požadovaná data.

Jak s tím pokročileji pracovat, popisuje Leif Lodahl ve svém blogpostu.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz