Změny Writeru v OpenOffice.org 2.3

Kromě velkých novinek, jako je přepracování grafů nebo lepší navrhování databázových sestav, se v nové verzi dočkáme i menších úprav. Podíváme se na některé novinky Writeru.  

Nejvíce uživatelů zřejmě potěší dokument zarovnaný na střed. Export MediaWiki - dokumenty můžete uložit ve formátu MediaWiki a ten vložit přímo třeab do wikipedie.
Hádání jazyka - OpenOffice.org dokáže odhadnout jazyk textu (při větších pasážích textu), podle kterého se nabízí i lepší návrhy při kontrole pravopisu
ODF 1.1 - nová verze OpenDocument se zaměřila hlavně na přístupnost, Writer bude ukládat např. značky potřebné pro čtečky dokumentů
Samozřejmě plno oprav různých menších chyb a vylepšení, např. lepší podpora složitých tabulek, možnost ignorovat nastavení tisku v dokumentu, lépe rozvržený dialog pro nastavení klávesových zkratek.

Pokud si chcete některé z novinek vyzkoušet, můžete si stáhnout vývojovou verzi. Ale pamatujte, že zatím nejde o stabilní verzi.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz