Změny Writeru v OpenOffice.org 2.3

Kromě velkých novinek, jako je přepracování grafů nebo lepší navrhování databázových sestav, se v nové verzi dočkáme i menších úprav. Podíváme se na některé novinky Writeru.  

Nejvíce uživatelů zřejmě potěší dokument zarovnaný na střed. Export MediaWiki - dokumenty můžete uložit ve formátu MediaWiki a ten vložit přímo třeab do wikipedie.
Hádání jazyka - OpenOffice.org dokáže odhadnout jazyk textu (při větších pasážích textu), podle kterého se nabízí i lepší návrhy při kontrole pravopisu
ODF 1.1 - nová verze OpenDocument se zaměřila hlavně na přístupnost, Writer bude ukládat např. značky potřebné pro čtečky dokumentů
Samozřejmě plno oprav různých menších chyb a vylepšení, např. lepší podpora složitých tabulek, možnost ignorovat nastavení tisku v dokumentu, lépe rozvržený dialog pro nastavení klávesových zkratek.

Pokud si chcete některé z novinek vyzkoušet, můžete si stáhnout vývojovou verzi. Ale pamatujte, že zatím nejde o stabilní verzi.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz