Nový LibreOffice 3.6 má lepší funkce pro firemní nasazení

newsletter.png Vývojáři přidali LibreOffice 3.6, který nedávno vyšel, další funkce. V mnoha případech usnadňují firemní nasazení a také výměna mezi Excelem a Calcem bude vykazovat méně chyb. Začtěte se do několika vlastností, které byly popsány v newsletteru ze 14. srpna 2012.  

Dobrý den,

nedávno vyšla nová verze LibreOffice a nám se moc líbí. Konečně nejde jen o opravy chyb, ale objevuje se dost nových funkcí. Na pár z nich upozorníme.

Toto je newsletter pro uživatele webu OpenOffice.cz, pokud se vám nelíbí, můžete si ho odhlásit ve svém nastavení.

Writer: Praktické pomůcky na scéně

Ve spodním řádku je počítadlo znaků v dokumentu a ve vybraném textu. Náš modul, který to dělá podrobněji, asi už nebude potřeba.
http://www.openoffice.cz/stahnout/doplnky/pocitani-znaku

Rámeček stránky, který v minulé verzi zmizel, je zpět. Můžete si ho zobrazit společně s řídicími znaky v nabídce Zobrazit.

Calc: Blíže firemnímu nasazení

V Calcu přibyly některé nové funkce. Například podmíněné formátování již není omezeno třemi podmínkami a přibyl efekt Datový pruh. Ten graficky zobrazuje poměr mezi hodnotami intervalu.

Přibyly nové funkce, které jsou k dispozici v Excelu, takže výměna dokumentů by měla být - také díky dalším vylepšením - snadnější.

Množství dalších viditelných vylepšení

Verze 3.6 je skutečně realizací mnoha novinek a změn, které uvidí běžný uživatel. Jedná se o kvalitní software, který se dynamicky vyvíjí a my vám LibreOffice rádi doporučíme.

Kompletní novinky si přečtěte v našich článcích:

http://www.openoffice.cz/recenze/libreoffice-3-6-v-novem-kabate-1-vzhled-a-chyby
http://www.openoffice.cz/recenze/libreoffice-3-6-v-novem-kabate-2-vylepseni-ergonomie-a

Anglický článek najdete zde: http://wiki.documentfoundation.org/ReleaseNotes/3.6

Vaše redakce@openoffice_cz

P.S. Podívejte se, jak vypadá přívětivý linuxový systém:

http://www.linuxexpres.cz/distro/recenze-linux-mint-13

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz