Nový LibreOffice 3.6 má lepší funkce pro firemní nasazení

newsletter.png Vývojáři přidali LibreOffice 3.6, který nedávno vyšel, další funkce. V mnoha případech usnadňují firemní nasazení a také výměna mezi Excelem a Calcem bude vykazovat méně chyb. Začtěte se do několika vlastností, které byly popsány v newsletteru ze 14. srpna 2012.  

Dobrý den,

nedávno vyšla nová verze LibreOffice a nám se moc líbí. Konečně nejde jen o opravy chyb, ale objevuje se dost nových funkcí. Na pár z nich upozorníme.

Toto je newsletter pro uživatele webu OpenOffice.cz, pokud se vám nelíbí, můžete si ho odhlásit ve svém nastavení.

Writer: Praktické pomůcky na scéně

Ve spodním řádku je počítadlo znaků v dokumentu a ve vybraném textu. Náš modul, který to dělá podrobněji, asi už nebude potřeba.
http://www.openoffice.cz/stahnout/doplnky/pocitani-znaku

Rámeček stránky, který v minulé verzi zmizel, je zpět. Můžete si ho zobrazit společně s řídicími znaky v nabídce Zobrazit.

Calc: Blíže firemnímu nasazení

V Calcu přibyly některé nové funkce. Například podmíněné formátování již není omezeno třemi podmínkami a přibyl efekt Datový pruh. Ten graficky zobrazuje poměr mezi hodnotami intervalu.

Přibyly nové funkce, které jsou k dispozici v Excelu, takže výměna dokumentů by měla být - také díky dalším vylepšením - snadnější.

Množství dalších viditelných vylepšení

Verze 3.6 je skutečně realizací mnoha novinek a změn, které uvidí běžný uživatel. Jedná se o kvalitní software, který se dynamicky vyvíjí a my vám LibreOffice rádi doporučíme.

Kompletní novinky si přečtěte v našich článcích:

http://www.openoffice.cz/recenze/libreoffice-3-6-v-novem-kabate-1-vzhled-a-chyby
http://www.openoffice.cz/recenze/libreoffice-3-6-v-novem-kabate-2-vylepseni-ergonomie-a

Anglický článek najdete zde: http://wiki.documentfoundation.org/ReleaseNotes/3.6

Vaše redakce@openoffice_cz

P.S. Podívejte se, jak vypadá přívětivý linuxový systém:

http://www.linuxexpres.cz/distro/recenze-linux-mint-13

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz