OpenOffice.org na Českých drahách (12. listopadu 2003)

Pracuji na Českých drahách, na jednom ze stupňů řízení v oblasti informatiky. Jsem přesvědčen, že nasazováním OpenOffice.org lze ušetřit značné finanční prostředky a vymanit se z nadvlády Microsoftu, v čemž vidím obzvláště pozitivum.  

Jiří Zachař (JiriZachar@seznam_cz) nám napsal:

Pracuji na Českých drahách, na jednom ze stupňů řízení v oblasti informatiky (pro představu - do mé kompetence spadá něco přes 1 200 PC na Ústecku a Karlovarsku).

S OpenOffice.org jsem se poprvé seznámil asi 14 dní po zveřejnění první anglické verze. Mé první pocity byly ohromující. Říkal jsem si : "konečně začátek konkurence pro jednu firmu, která ovládla softwarový svět PC". Anglickou verzi jsem testoval přibližně měsíc na svém pracovním PC, než jsem se rozhodl pro její skutečné nasazení do běžného provozu. Ve spolupráci s mým kamarádem a přednostou železniční stanice Oldřichov u Duchcova Ing. Jarešem (tímto mu děkuji) jsme OpenOffice.org v anglické verzi nasadili na 1 kancelářskou pracovní stanici. Po 2 měsíčním provozu jsme se shodli, že (bohužel) pro běžného uživatele počítače je anglická verze nepoužitelná (jazyková bariéra...).

Poté jsem netrpělivě čekal na počeštění OpenOffice.org. Jakmile se objevila první česká verze, tak jsem ve spolupráci s informatiky začal tento kancelářský balík nasazovat na vytipovaná pracoviště. V současné době máme přibližně 30 instalací. V průběhu měsíce listopadu a prosince dojde k dalšímu rozšíření o 15 instalací na úseku mzdové účtárny.

Na ČD došlo k revizi standardů základního softwarového prostředí, kde se hovoří o OpenOffice.org jako "alternativním kancelářském balíku". Tímto krokem padla další bariéra, která neumožňovala rozšíření tohoto produktu na ČD.

Jsem přesvědčen, že nasazováním OpenOffice.org lze ušetřit značné finanční prostředky a vymanit se z nadvlády Microsoftu, v čemž vidím obzvláště pozitivum. Jako určitou kompenzaci za používání OpenOffice.org přispívám do konference uživatelů tohoto software, snažím se upozorňovat na vzniklé problémy, případně chyby, které jsme ve spolupráci s uživateli podchytili.

(Jako ve škole) Průměr: 1.46 | Hodnotilo: 13
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz