OpenOffice.org v církvi (8. října 2003)

OpenOffice.org máme v naší organizaci (církev) nasazen na 2 počítačích. Oba počítače byly dar. Přestože registrované církve mohou v současné době nakupovat software u společnosti Microsoft za ceny SELECT, tak jsme začali používat OpenOffice.org.  

OpenOffice.org v církvi (8. října 2003)

Jiří Burda (prostejov@cb_cz) nám napsal:

OpenOffice.org máme v naší organizaci (církev) nasazen na 2 počítačích. Oba počítače byly dar. Přestože registrované církve mohou v současné době nakupovat software u společnosti Microsoft za ceny SELECT, tak jsme začali používat OpenOffice.org. Z balíku v tuto chvíli používáme především Writer na psaní dopisů, textů a jako prohlížeč příchozích souborů. U takovýchto dokumentů nenarážíme na žádné problémy s kompatibilitou. Calc ani Impress zatím nevyužíváme. Co však využíváme hodně je Draw (nástroj na vektorovou grafiku). Vytváříme v něm celou řadu letáčků, pozvánek, plakátů, nápisů, vizitek apod. Draw je velmi intuitivní (mimo jiné obsahuje také nápovědu v českém jazyce) a je svým ovládáním podobný programům Corel Draw nebo Zoner Calisto, jeho výhodou však je, že jej můžeme mít legálně nainstalovaný na libovolném počtu počítačů včetně domácích, a tak si můžeme mezi sebou dokument posílat a provádět korekce. Další velmi užitečnou funkcí je přímý export do formátu PDF (který zachovává formátování). Pokud pozvánky a letáčky posíláme elektronickou poštou, tak je tato funkce neocenitelná. Umí i export do jiných formátů včetně JPG, což je výhodné na webové stránky.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz