OpenOffice.org v církvi (8. října 2003)

OpenOffice.org máme v naší organizaci (církev) nasazen na 2 počítačích. Oba počítače byly dar. Přestože registrované církve mohou v současné době nakupovat software u společnosti Microsoft za ceny SELECT, tak jsme začali používat OpenOffice.org.  

OpenOffice.org v církvi (8. října 2003)

Jiří Burda (prostejov@cb_cz) nám napsal:

OpenOffice.org máme v naší organizaci (církev) nasazen na 2 počítačích. Oba počítače byly dar. Přestože registrované církve mohou v současné době nakupovat software u společnosti Microsoft za ceny SELECT, tak jsme začali používat OpenOffice.org. Z balíku v tuto chvíli používáme především Writer na psaní dopisů, textů a jako prohlížeč příchozích souborů. U takovýchto dokumentů nenarážíme na žádné problémy s kompatibilitou. Calc ani Impress zatím nevyužíváme. Co však využíváme hodně je Draw (nástroj na vektorovou grafiku). Vytváříme v něm celou řadu letáčků, pozvánek, plakátů, nápisů, vizitek apod. Draw je velmi intuitivní (mimo jiné obsahuje také nápovědu v českém jazyce) a je svým ovládáním podobný programům Corel Draw nebo Zoner Calisto, jeho výhodou však je, že jej můžeme mít legálně nainstalovaný na libovolném počtu počítačů včetně domácích, a tak si můžeme mezi sebou dokument posílat a provádět korekce. Další velmi užitečnou funkcí je přímý export do formátu PDF (který zachovává formátování). Pokud pozvánky a letáčky posíláme elektronickou poštou, tak je tato funkce neocenitelná. Umí i export do jiných formátů včetně JPG, což je výhodné na webové stránky.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


AIMTEC
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz